Award Recipients

 

2017

Silver

Donald Frank Pettengill (Highly Commended): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.

Bronze

Abigail Elizabeth Akers (Highly Commended): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Natalie Monique Dias: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Christopher M. H. Mahoney: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Kieran Turnbaugh: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.


2016

Gold

Abigail Grace Alexander: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Olivia Czech: Trinity Church in the City of Boston, Mass.
Gabriel Haddad: Trinity Church in the City of Boston, Mass.
Elizabeth Eugenia Henderson: The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Ruby Marie Meyer: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Hayden John Willett Pegley (with Honors): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Caroline Alida Spurlin: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Janelle Wigal (with Honors): The Church of the Good Shepherd, Lookout Mountain, Tenn.

Silver

Palmer Joy Berry (Commended): St. Luke's Episcopal Church, East Greenwich, R.I.
Carolyn Hoff (Highly Commended): St. Columba's Episcopal Church, Washington, D.C.
Dominik Hyppolite (Highly Commended): The Parish of All Saints, Boston, Mass.
Isabel Katharine Morgan: St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Amanda Pahl (Commended): Christ Church, Raleigh, N.C.
Carol Anne Taylor (Highly Commended): Cathedral Shrine of the Virgin of Guadalupe, Dallas, Tex.
Belen Urreiztieta (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.

Bronze

Andrew James Bush (Highly Commended): Episcopal Church of the Messiah, Santa Ana, Calif.
Jaimie Elisa Flannigan: Episcopal Church of the Messiah, Santa Ana, Calif.
Saul Flores (Highly Commended): Cathedral Shrine of the Virgin of Guadalupe, Dallas, Tex.
John Bennett Gillig: Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Pamela Hair (Highly Commended): St. Michael & All Angels' Episcopal Church, Columbia, S.C.
Kellen Holter: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Clare Kuhlmann (Highly Commended): Cathedral Shrine of the Virgin of Guadalupe, Dallas, Tex.
Bijan Rae Fabian Martinez (Commended): Episcopal Church of the Messiah, Santa Ana, Calif.
Nirvana Delev Nazareth Martinez: Episcopal Church of the Messiah, Santa Ana, Calif.
Annalise Evans Ross (Highly Commended): St. Columba's Episcopal Church, Washington, D.C.
Cian Alexander Wohlcke Sheridan: Episcopal Church of the Messiah, Santa Ana, Calif.
Maia Elizabeth Wohlcke Sheridan (Commended): Episcopal Church of the Messiah, Santa Ana, Calif.
Diana Kate Teagarden (Highly Commended): St. Paul's United Methodist Church, Houston, Tex.
Leah Elizabeth Teagarden (Highly Commended): St. Paul's United Methodist Church, Houston, Tex.
Natalie Villafranca (Highly Commended): Cathedral Shrine of the Virgin of Guadalupe, Dallas, Tex.
Devon West (Highly Commended): St. Thomas Aquinas Catholic Church, Dallas, Tex.
JoEllen West (Highly Commended): St. Thomas Aquinas Catholic Church, Dallas, Tex.


2015

Gold

Lauren Elizabeth Bodenlos: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Gabriel Lim: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.

Silver

Abigail Grace Alexander (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Brittany Nicole Beers: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Anne Casscells (Highly Commended): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Olivia Czech (Highly Commended): Trinity Church in the City of Boston, Mass.
Ezekiel Gremillion: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Isabelle Sophie Gremillion: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Gabriel Haddad (Highly Commended): Trinity Church in the City of Boston, Mass.
Jonah Harwood: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Elizabeth Henderson (Highly Commended): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Eugenia Henderson (Highly Commended): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
J. Andrew Hubbard (Highly Commended): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Ruby Meyer (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Charlotte Palmer (Commended): St. Luke's Episcopal Church, East Greenwich, R.I.
Alex Pouloski: The Chapel of St. John the Divine, Champaign, Ill.
Karissa Shannon (Commended): The Chapel of St. John the Divine, Champaign, Ill.
Karine Kiel Story (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.

Bronze

Abigail Allport: St. Paul's Episcopal Church, Englewood, N.J.
Caitlin Beers: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Jessica Beers: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Palmer Berry: St. Luke's Episcopal Church, East Greenwich, R.I.
Emily Louise Boyle: First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Sharmine Cenatus: Trinity Episcopal Church, Asbury Park, N.J.
Isabel Selin Ertac: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Sara Melis Ertac: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Ishmael Christopher Fox: St. Paul's Episcopal Church, Englewood, N.J.
Jesse Mae Franz: First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
William Graczewski (Highly Commended): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Carolyn W. Hoff (Commended): St. Columba's Episcopal Church, Washington, D.C.
Oliver Hubbard (Commended): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Sarah Lawrence (Commended): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Sydney Lawrence (Commended): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Isabel Katharine Morgan: St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Elena Nicholls (Commended): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Alonzo David Swamy (Commended): St. Paul's Episcopal Church, Englewood, N.J.
Kara Swanson: St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.
Caitlyn Taylor (Commended): St. Paul's Episcopal Church, Englewood, N.J.
Camila Andrea Tixe: St. Paul's Episcopal Church, Englewood, N.J.
Belen Urreiztieta (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Cydney Brown Wathen (Commended): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Kyla Whitlock (Highly Commended): Trinity Episcopal Church, Asbury Park, N.J.
Jonathan Willey (Highly Commended): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Julia Christine Wong (Commended): St. Matthew's Anglican Catholic Church, Newport Beach, Calif.


2014

Gold

Keaton Boyd Brown (with Honors): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
Chloe Tess Harwood: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Emily Steinbach (with Honors): St. Francis in the Fields Episcopal Church, Harrods Creek, Ky.

Silver

Ashley Ann Boyle (Highly Commended): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Edwin Norman Burnam: The Episcopal Church of St. Mary the Virgin, San Francisco, Calif.
Barbara F. Comin (Commended): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Zachary Denniston (Highly Commended): Church of the Good Shepherd, Lexington, Ky.
Abigail Shelato: The Church of the Holy Spirit, Lake Forest, Ill.
Caroline Alida Spurlin (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.

Bronze

Abby Alexander (Highly Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Sophia Susann Brown (Commended): St. Paul's Episcopal Church, North Kingstown, R.I.
Connor Emmett Cowart (Commended): Church Street United Methodist Church, Knoxville, Tenn.
David Dynowski: St. James's Episcopal Church, West Hartford, Conn.
Abigail Edwards (with Merit): Trinity Church, Princeton, N.J.
Jonah Z. Harwood (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Laura Haywood (Commended): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Eugenia Henderson (Highly Commended): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Claire Bettina Mazur (Highly Commended): Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.
Alistair McCallum (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Kara McNutt: Church Street United Methodist Church, Knoxville, Tenn.
Ruby Meyer (Commended): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Whitney Wade: St. Peter's Episcopal Church, Charlotte, N.C.


2013

Gold

Lauren Petrosh: St. Mark's Cathedral, Shreveport, La.
Sarah Catherine Spurlin (with Honors): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.

Silver

Thomas Nathaniel Alexander (with Distinction): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Brennan Hadley Burke (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Diane Chase Clements (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Chloe Tess Harwood: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Gabriella Sarah Hitel (with Distinction): Christ Church, Greenwich, Conn.
Madeleine Clare Hitel (with Distinction): Christ Church, Greenwich, Conn.
Erilyn Hayes Jackson (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Gabriel Lim (with Distinction): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Ruby Madison Litaker (with Merit): St. Peter's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Katherine Joyce Meurer (with Merit): Christ Church, Greenwich, Conn.
Edward Michael Naish (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Abigail Elizabeth Paris (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Henry Caywood Prewitt III (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Stephenie Claire Santilli: St. Peter's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Emily Steinbach (with Merit): St. Francis in the Fields Episcopal Church, Harrods Creek, Ky.

Bronze

Claire Rose Benver: St. Francis of Assisi Catholic Church, Louisville, Ky.
Julia Brown: Trinity Church, Princeton, N.J.
Lindsay Bullock (with Distinction): The Episcopal Church of the Good Shepherd, Jacksonville, Fla.
Keara Cenatus: Trinity Episcopal Church, Asbury Park, N.J.
Barbara F. Comin (with Distinction): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Parks Easter (with Distinction): The Episcopal Church of the Good Shepherd, Jacksonville, Fla.
Lola Fayemi (with Merit): St. David's Episcopal Church, Roswell, Ga.
Elizabeth Henderson (with Distinction): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Eleanor Rachel Hofmann (with Distinction): The Episcopal Church of the Good Shepherd, Jacksonville, Fla.
Jean Leila Miller: The Episcopal Church of the Good Shepherd, Jacksonville, Fla.
David Newtown (with Distinction): St. Mark's Cathedral, Shreveport, La.
Shianece Sanders (with Merit): St. Peter's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Emily Steinbach (with Distinction): St. Francis in the Fields Episcopal Church, Harrods Creek, Ky.
Karine Kiel Story (with Distinction): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Isabelle Talledo (with Merit): St. David's Episcopal Church, Roswell, Ga.
MarDaziah Taylor (with Merit): Trinity Episcopal Church, Asbury Park, N.J.
Jonathan Ryan Ubl (with Distinction): The Episcopal Church of the Good Shepherd, Jacksonville, Fla.
Sheridan Wagner (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
John Richard Young, III (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.


2012

Gold

Joseph Michael Blundell III: St. Paul’s Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Astrid Emily Caruso: Trinity Church, Princeton, N.J.
Joanna McCormick Fleming: First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
James Markham Scott (with Honors): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.

Silver

Long Pang Adams (with Distinction): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Keaton Brown (with Distinction): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
Nora Dynowski: St. James's Episcopal Church, West Hartford, Conn.
Madison Clare Fogarty (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Hayden John Willett Pegley (with Merit): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Lauren Petrosh (with Merit): St. Mark's Cathedral, Shreveport, La.
Margaret Quentin Prewitt (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Sarah Catherine Spurlin (with Distinction): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Alexandra Daley Whitaker (with Distinction): St. James's Episcopal Church, West Hartford, Conn.

Bronze

Sarah Ann Anderson (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Caroline Avera (with Distinction): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Audrey Black (with Merit): St. Paul's United Methodist Church, Houston, Tex.
Brennan Hadley Burke (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Diane Chase Clements (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Connor Wilson Dellarosa (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Zachary Steven-Henry Denniston (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Elijah Dunlap (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Anthony Fleming (with Merit): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Davis Lloyd Fugate (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Robert Clay Fugate (with Merit): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Marjorie Hubbard (with Merit): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Erilyn Hayes Jackson (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Gabriel Lim: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Ruby Madison Litaker: St. Peter's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Edward Michael Naish (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Abigail Elizabeth Paris (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Jacqueline Laine Pennington (with Merit): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Silas W. Petermann (with Merit): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Henry Caywood Prewitt III (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Claire Julia Rose (with Distinction): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Caroline Grace Saltzman (with Distinction): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Stephenie Claire Santilli: St. Peter's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Caroline Spurlin (with Merit): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Carol Anne Taylor (with Distinction): Cathedral Shrine of the Virgin of Guadalupe, Dallas, Tex.
Sylvie Tuder (with Merit): Trinity Church, Princeton, N.J.


2011

Gold

Michael Terry Caraher: St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Matthew Brandon Co (with Honors): St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.
Amanda Mackey (with Honors): Trinity Church, Princeton, N.J.

Silver

Joseph Michael Blundell III (with Merit): St. Paul’s Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Lauren Elizabeth Bodenlos: St. Paul’s Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Spencer Cheng (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Parker Olin Dixon (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Joanna Fleming (with Distinction): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Gordon Douglas Gunn (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
James Markham Scott (with Distinction): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Annie Claire Smith: St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Walter Leonard Taylor, IV (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.

Bronze

Thomas Nathaniel Alexander: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Meg Brigman (with Merit): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
Keaton Brown (with Distinction): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
James Thomas Cockrell (with Merit): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Bennett Copley (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Corday Javier Cruz (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Nora Dynowski (with Merit): St. James’s Episcopal Church, West Hartford, Conn.
Caroline Erickson (with Distinction): St. James Episcopal Church, Wichita, Kans.
William Vaughan Forbes (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Charles Fox: St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Nia Fraser: St. James’s Episcopal Church, West Hartford, Conn.
Chloe Tess Harwood (with Merit): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Amanda Higby: St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Quinn Kess (with Distinction): St. James's Episcopal Church, West Hartford, Conn.
Emerson Elliot Miller (with Merit): St. Timothy's Episcopal Church, Signal Mountain, Tenn.
Mallory Miller (with Distinction): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
Meghan Miller (with Distinction): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
Seun Omonije (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Lauren Petrosh (with Distinction): St. Mark's Cathedral, Shreveport, La.
Ethan Pittson (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Andrew Rubarth (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Sarah Catherine Spurlin (with Distinction): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Autumn Watt (with Distinction): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.
Alexandra Daley Whitaker (with Distinction): St. James’s Episcopal Church, West Hartford, Conn.
Janelle Wigal (with Merit): The Church of the Good Shepherd, Lookout Mountain, Tenn.
Read S. Wilder (with Merit): St. Philip's in the Hills Episcopal Church, Tucson, Ariz.
Emily Wolfe (with Distinction): St. Paul’s United Methodist Church, Houston, Tex.

2010

Gold

William Jacob Byers: St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.
Rachel MacIver Hicks: St. John’s Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Caroline von Malottke Rollins: St. Francis Anglican Church, Spartanburg, S.C.

Silver

Weston Monroe Blair (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Cameron J. Bossalini (with Distinction): St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.
William Jacob Byers (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Michael Terry Caraher (with Distinction): St. Paul’s Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Matthew Brandon Co (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas,Tex.
Morrison L. Jenkins, III (with Merit): Church of the Good Shepherd, Lexington, Ky.
Joseph R. Jones (with Merit): Church of the Good Shepherd, Lexington, Ky.
Leighton Kotaro Okada (with Merit): St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.
Matthew Joshua Pahl: St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Joshua Steinbach (with Distinction): St. Francis in the Fields Episcopal Church, Harrods Creek, Ky.
Spencer Youngblood (with Merit): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.

Bronze

Joseph Michael Blundell III (with Distinction): St. Paul’s Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Lauren E. Bodenlos (with Merit): St. Paul's Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Cameron J. Bossalini (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Spencer Alden Cheng (with Merit): St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.
Parker Olin Dixon (with Distinction): St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.
Gordon Gunn, Jr. (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Leighton Kotaro Okada (with Distinction): St. Mark's School of Texas, Dallas, Tex.
Amanda Christine Pahl (with Merit): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
James Markham Scott (with Distinction): The Parish Church of St. Helena, Beaufort, S.C.
Annie Claire Smith (with Merit): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Walter Leonard Taylor, IV (with Distinction): St. Mark’s School of Texas, Dallas, Tex.

2009

Gold

Jenna Kay Freudenburg (with Honors): St. Luke's Episcopal Church, Kalamazoo, Mich.
Emmalee Rachael Schauf: Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.

Silver

Rachel MacIver Hicks (with Merit): St. John’s Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Henry Peyronnin (with Merit): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
John Charles Riddle (with Merit): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Markos Michael Simopoulos (with Merit): The Catholic Community of St. Thomas More, Chapel Hill, N.C.
Ian David Sponseller (with Distinction): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.

Bronze

Abigail Fleming: First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Joanna Fleming (with Distinction): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Allie Hitchcock (with Merit): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Katherine Hitchcock (with Merit): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Matthew Joshua Pahl (with Merit): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
John Charles Riddle (with Distinction): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Ian David Sponseller (with Distinction): First Presbyterian Church, Evansville, Ind.
Joshua Steinbach (with Distinction): St. Francis in the Fields Episcopal Church, Harrods Creek, Ky.
Anna Weil (with Distinction): St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Spencer Youngblood: St. John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.

2008

Gold

Katherine Burk (with Honors): Grace Cathedral, Topeka, Kans.
Margaret Burk (with Honors): Grace Cathedral, Topeka, Kans.
Alexandra Dixon-Ernst: Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.
Isabella Shaw: St. John’s Cathedral, Denver, Colo.

Silver

Caroline Balling (with Merit): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Lily Brice (with Merit): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Jessica Brown (with Merit): St. John’s Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Astrid Caruso (with Merit): Trinity Episcopal Church, Asbury Park, N.J.
Rachel Crowell (with Merit): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Autumn Geddes: Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Jessica Sachsenmaier (with Distinction): The Cathedral of St. Philip, Atlanta, Ga.
Harper Smith: Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.

Bronze

Michael Terry Caraher (with Merit): St. Paul’s Episcopal Church, Burlingame, Calif.
Heidi Fleischbein: Village Presbyterian Church, San Diego, Calif.
Keil Fleischbein: Village Presbyterian Church, San Diego, Calif.
Madison Fogarty (with Merit): Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Molly Hammond: Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Claire Headley: Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Quentin Prewitt: Christ Church Cathedral, Lexington, Ky.
Markos Michael Simopoulos (with Distinction): The Catholic Community of St. Thomas More, Chapel Hill, N.C.
Cecelia Lee Zucconi (with Distinction): St. John’s Episcopal Church, Tallahassee, Fla.


2007

Silver

Katherine Burk (with Distinction): Grace Cathedral, Topeka, Kans.
Margaret Burk (with Distinction): Grace Cathedral, Topeka, Kans.
Michael Clossey (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Alexandra Dixon-Ernst (with Distinction): Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.
James Everett (with Distinction): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Trevor Fowler (with Merit): St. John’s Cathedral, Denver, Colo.
Jenna Freudenburg (with Distinction): St. Luke’s Episcopal Church, Kalamazoo, Mich.
J. Kent Hippler (with Distinction): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Allison Lane (with Distinction): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Kathryn Lunn (with Merit): Trinity Episcopal Church, Tulsa, Okla.
Christian McClure (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Isaac Morrison (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Nathan Tully Parker (with Distinction): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Emma Lee Schauf (with Merit): Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.
Isabella Shaw (with Distinction): St. John’s Cathedral, Denver, Colo.
Julia Swanson (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.

Bronze

Matthew C. Gent (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Adrienne Lunn (with Merit): Trinity Episcopal Church, Tulsa, Okla.
Michael Lunn (with Merit): Trinity Episcopal Church, Tulsa, Okla.
Thomas Prast (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Elizabeth Radford (with Merit): Trinity Episcopal Church, Tulsa, Okla.
Bianca Reichard (with Merit): The Cathedral Church of St. Luke, Orlando, Fla.
Jessica Sachsenmaier (with Distinction): The Cathedral of St. Philip, Atlanta, Ga.
Samuel Warren (with Distinction): The Chapel of St. John the Divine, Champaign, Ill.


2006

Gold

Ian Shearson: Christ Church, Greenwich, Conn.

Silver

Richard Crafton: St Paul's Episcopal Church, Akron, Ohio
Elizabeth Haase (with Merit): St Paul's Episcopal Church, Akron, Ohio
Kathryn Norton-Smith (with Merit): St Paul's Episcopal Church, Akron, Ohio
Caroline Rollins (with Merit): Episcopal Church of the Holy Cross, Tryon, N.C.
Nicholas Kienzle (with Distinction): St Paul's Episcopal Church, Akron, Ohio
Holly Scovell (with Distinction): St Paul's Episcopal Church, Akron, Ohio
Sarah Turley (with Distinction): St Paul's Episcopal Church, Akron, Ohio

Bronze

Emma Schauf (with Merit): Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.
Alexandra Dixon-Ernst (with Distinction): Calvary Episcopal Church, Pittsburgh, Pa.
Astrid Caruso (with Distinction): Trinity Episcopal Church, Asbury Park, N.J.
Caroline Riddle: St John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Jessica Brown: St John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Rachel Hicks (with Merit): St John's Episcopal Church, Charlotte, N.C.
Peter Murphy: St Paul & the Redeemer Episcopal Church, Chicago, Ill.
Wanda May (with Distinction): The Episcopal Church of the Holy Cross, Tryon, N.C.


2005

Bronze

Caroline Rollins (with Distinction): Episcopal Church of the Holy Cross, Tryon, N.C.
sitemap